✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 10
+5
WALL SHELF ARBRE BOX 40 MBR
Spec/Size
| Product Code | 250813105100 |
| Color | MIDDLE BROWN |
| Size | 40 x 12 x 20cm |
| Materials | CEDAR WOOD |
| Weight | 1.4kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 42 x 14 x 24cm |
| Package Weight | 1.5kg |
| Made In | CHINA |
The wall shelf is made of natural Tamo wood veneer for a natural look and feel.
■ Load capacity (approx.): 5kg
■ Wall mount: plasterboard, wood screw compatible walls
■ Included hardware: 2 hooks, 2 wood screws, 8 pins, 2 pin guides
■ Weight (approx.): 1.4kg
*Please check the strength of the wall before installation.
●小物を飾れるボックス型ウォールシェルフ
●天然タモ材の突き板でナチュラルな風合いが魅力です。
■耐荷重(約):5kg
■壁掛け:石膏ボード、木ネジ対応壁両用
■付属金具:フック2個、木ネジ2本、ピン8本、ピン用ガイド2個
■本体重量(約)1.4kg
※取り付けの際は、壁の強度をあらかじめご確認ください
Spec/Size
| Product Code | 250813105100 |
| Color | MIDDLE BROWN |
| Size | 40 x 12 x 20cm |
| Materials | CEDAR WOOD |
| Weight | 1.4kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 42 x 14 x 24cm |
| Package Weight | 1.5kg |
| Made In | CHINA |
The wall shelf is made of natural Tamo wood veneer for a natural look and feel.
■ Load capacity (approx.): 5kg
■ Wall mount: plasterboard, wood screw compatible walls
■ Included hardware: 2 hooks, 2 wood screws, 8 pins, 2 pin guides
■ Weight (approx.): 1.4kg
*Please check the strength of the wall before installation.
●小物を飾れるボックス型ウォールシェルフ
●天然タモ材の突き板でナチュラルな風合いが魅力です。
■耐荷重(約):5kg
■壁掛け:石膏ボード、木ネジ対応壁両用
■付属金具:フック2個、木ネジ2本、ピン8本、ピン用ガイド2個
■本体重量(約)1.4kg
※取り付けの際は、壁の強度をあらかじめご確認ください
$19.44
WALL SHELF ARBRE BOX 40 MBR—
$19.44
Description
Spec/Size
| Product Code | 250813105100 |
| Color | MIDDLE BROWN |
| Size | 40 x 12 x 20cm |
| Materials | CEDAR WOOD |
| Weight | 1.4kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 42 x 14 x 24cm |
| Package Weight | 1.5kg |
| Made In | CHINA |
The wall shelf is made of natural Tamo wood veneer for a natural look and feel.
■ Load capacity (approx.): 5kg
■ Wall mount: plasterboard, wood screw compatible walls
■ Included hardware: 2 hooks, 2 wood screws, 8 pins, 2 pin guides
■ Weight (approx.): 1.4kg
*Please check the strength of the wall before installation.
●小物を飾れるボックス型ウォールシェルフ
●天然タモ材の突き板でナチュラルな風合いが魅力です。
■耐荷重(約):5kg
■壁掛け:石膏ボード、木ネジ対応壁両用
■付属金具:フック2個、木ネジ2本、ピン8本、ピン用ガイド2個
■本体重量(約)1.4kg
※取り付けの際は、壁の強度をあらかじめご確認ください





















